Jakie okna do domu wybrać?

Otwory okien zapewniają oświetlenie wewnątrz i są podstawowymi elementami architektonicznymi. Jakie powinno być najlepsze okno? Takie, które łączy design i użyteczność. Producenci prześcigają się poprzez wprowadzenie coraz bardziej ekscytujących, nowych rozwiązań.

Które parametry okien są najważniejsze?

Wybór właściwych okien od dawna stanowi wielki problem. W naszym codziennym życiu nie zwracamy uwagi na ilość światła dziennego i tym samym nie zwracamy uwagi na wielkość okna. Jednak czy wygląd produktu jest najważniejszym czynnikiem?

Zazwyczaj pojawia się pierwsze pytanie o materiał, z którego ramy okienne zostały wykonane. Trzeba pamiętać, że niekoniecznie określa on jakość i długotrwałość ram okiennych. Oczywiście, wybór najlepszych materiałów dla okien jest kluczowym aspektem dla izolacyjności.

Badania wykazały, że drewniane okna, PCV i aluminiowe panele okienne zapewniają podobną ochronę. Zastosowanie wysokiej jakości materiałów budowlanych i akcesoriów pozwala na uzyskanie produktów o doskonałych specyfikacjach technicznych. Oprócz materiału i jego specyfiki, podążajmy za zestawem norm.

Jakie okna do domu wybrać?

2 czy 3-szybowe?

Standardowe okna są zazwyczaj dwuszybowe, ale lepiej sprawdzą się te trzyszybowe. Składa się one 3 szyb i mają zwykle lepsze właściwości temperaturowe. Przez co mają lepsze właściwości izolacyjne. Interesujące jest to, że przestrzeń pomiędzy każdą szybą jest wypełniona głównie cennymi gazami.

Ponadto obowiązują nowe przepisy dotyczące parametrów ciepła w stolarce okiennej. Przepuszczalność temperatury jest tu ważna, bo mówi mi to, ile ciepła uchodzi z domu przez okna. Wymagania UW mówią, że może być do 1.0 W / m2 k, ale im niższy stosunek, tym lepiej. W ciągu najbliższych lat te standardy prawdopodobnie będą jeszcze bardziej rygorystyczne i dlatego dobrym pomysłem jest zakup okien przy o jak najmniejszym W/ m2k. Dotyczy to także okien dachowych.

Każdy z nas ma własne odpowiedzi, jakie dobrać okna. Jedne oferują lepsze współczynniki, i mogą znacznie wpłynąć na oszczędność na ogrzewaniu lub energii chłodzącej do pomieszczeń korzystających z klimatyzacji. Niestety są droższe niż te o niższych parametrach.