Zwiększ bezpieczeństwo swojego magazynu dzięki tym wskazówkom!

Magazynowanie towarów niezależnie od wielkości magazynu czy branży to wymagający proces. Często jesteśmy poddawani różnym sytuacjom kryzysowym i nieprzewidywalnym. Prowadząc zatem magazyn, warto szczególnie zwrócić uwagę na kilka kwestii związanych z bezpieczeństwem w magazynie. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawych podpowiedzi, które zwiększą poziom bezpieczeństwa.

Zwiększ bezpieczeństwo swojego magazynu dzięki tym wskazówkom!

 

Granulat wiążący

Granulat wiążący to nieco zagadkowa nazwa. W rzeczywistości jest to proszek lub inne sypkie granulaty, które służą do posypywania i neutralizowania wycieków. Czasami możemy zauważyć je na ulicy po wypadku i wycieku benzyny czy oleju, kiedy to straż pożarna posypuje nimi miejsce kolizji. Dzięki nim będziemy mogli szybko i bezpiecznie zneutralizować każdy wyciek substancji w magazynie bez narażania własnego zdrowia. Granulat który wchłania ciecz możemy łatwo i poręcznie utylizować, a miejsce wycieku nie będzie zagrożeniem np. jak ma to miejsce po przetarciu go jedynie wodą i papierem.

 

Porządek na regałach

Często ignorowanym elementem w magazynach, który wpływa w dużym stopniu na bezpieczeństwo, jest porządek na regałach. Czasami paczki mogą stać nierówno lub wpadać pomiędzy siebie np. w środkowej części regału. Jest to niebezpieczna sytuacja, która może zakończyć się “lawiną” paczek lub upadkiem paczki z dużej wysokości. W tym celu warto regularnie sprawdzać ustawienia paczek na regałach np. codziennie lub co tydzień robiąc rewizję. Dobrym pomysłem jest również zamontowanie dodatkowych elementów zabezpieczających paczki na regale takich jak kratki czy blokady.

 

Słupki przy regałach

W większych magazynach gdzie używane wózki widłowe, paletowe itp. zdecydowanie warto zadbać o słupki przy regałach. Ruchome elementy poruszające się po magazynie mogą czasami wymknąć się spod kontroli np. poprzez błąd, nieuwagę czy awarie. Słupki zabezpieczające są ustawione tuż przy nodze zewnętrznej regału. W przypadku najechania na niego zatrzymuje on wózek widłowy i odkształca się samodzielnie, nie dopuszczając do zderzenia. Dzięki temu nie uszkodzimy drogiego sprzętu, regału oraz nie spowodujemy przewrócenia się konstrukcji.