Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Kraków jest drugim polskim miastem pod względem powierzchni i liczby mieszkańców. Kiedyś był stolicą Polski. To właśnie w Krakowie koronowano polskich królów. Jest to wyjątkowe miasto, m.in, ze względu na liczne walory historyczne. Przyciąga również turystów z całego świata niezwykłą atmosferą. Z pewnością jest to miasto z duszą.

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Miasto z potencjałem

Kraków zapewnia duże możliwości na satysfakcjonującą karierę zawodową. Występuje tu jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w całym kraju. Kraków wyróżnia się doskonale rozwiniętą infrastrukturą biznesową. To właśnie tutaj swoją siedzibę ma wiele dużych firm. Dlatego w Krakowie występują świetne warunki do zatrudnienia. Pracę można znaleźć przede wszystkim w sektorze usług i koncernach zagranicznych. Wielu mieszkańców zakłada też własną działalność gospodarczą. Liczba prywatnych przedsiębiorstw systematycznie wzrasta. Kraków jest globalną metropolią,

Magiczne miasto

Znajduje się tu wiele przepięknych zabytków. Każdy spacer jest doskonałą okazją na spotkanie z wyjątkową historią Polski. Stare Miasto i dzielnica Kazimierz znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Do wyjątkowych miejsc możemy też z pewnością zaliczyć Wawel, Sukiennice i Kościół Mariacki. Przy Rynku Głównych znajdują się wyśmienite restauracje, kawiarnie i puby. Panuje tu wyśmienita atmosfera. Niestety mieszkania w okolicy Rynku są naprawdę drogie. Dlatego mogą sobie na nie pozwolić tylko nieliczni. Dwupokojowe mieszkania liczące około 40 m2 najczęściej kosztują około 425 tysięcy złotych. Malutka kawalerka w tej okolicy kosztuje przynajmniej 170-190 tysięcy złotych.

Atrakcyjne dzielnice

Do atrakcyjnych dzielnic możemy zaliczyć Kazimierz, Podgórze i Zabłocie. Jeśli zmęczył już nas hałas na Rynku Główny, wybierzmy się do bardziej kameralnej, ale równie ciekawej dzielnicy. W żydowskiej dzielnicy Kazimierz możemy wypić przepyszną kawę, wspaniale odpocząć i wybrać się na spacer. Podgórze i Zabłocie są idealne dla osób, które prowadzą aktywny tryb życia i cenią magiczny klimat. Jest tu spokojnie, ale jednocześnie możemy skorzystać z ciekawej oferty obejmującej atrakcje historyczne, kulturalne, rozrywkowe i kulinarne. Wymarzone mieszkanie na prestiżowym Kazimierzu jest droższe niż na Podgórzu, cieszącym się mniejszym prestiżem.

Dlaczego warto mieszkać w Krakowie?

Ośrodek akademicki

Kraków jest największym polskim ośrodkiem akademickim. Mieszka tu ponad 200 tysięcy studentów. To oznacza, że około ⅕ mieszkańców to ludzie młodzi i ambitni. Przyjeżdżają tu studenci nie tylko z różnych zakątków Polski, ale też z całego świata. Dlatego atmosfera w Krakowie jest naprawdę wyjątkowa. Działają tutaj uczelnie o międzynarodowej renomie, m.in. Uniwersytet Jagielloński (najstarszy uniwersytet w naszym kraju), Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Państwowa Wyższa Szkoła Teatralna, Uniwersytet Rolniczy i Politechnika Krakowska.

Decydując się na przeprowadzkę do Krakowa, zastanówmy się, czy możemy kupić mieszkanie na rynku pierwotnym lub wtórnym. Sprawdźmy, jaki budżet i czy stać nas na taką inwestycję. Tańsze mieszkania znajdują się na przedmieściach. Warto codziennie przeglądać ogłoszenia w Internecie i prasie i polować na okazje.

Artykuł przygotowany przy współpracy z serwisem TabelaOfert.pl - tutaj znajdziesz mieszkania Kraków na rynku pierwotnym.