Posadzki poliuretanowe - czym są i gdzie je stosować?

W dzisiejszych czasach posadzki poliuretanowe są bardzo chętnie stosowane nie tylko w miejscach użyteczności publicznej, ale i w mieszkaniach. Taki rodzaj podłogi ze względu na swoje właściwości ma wiele zalet. Jest to wszechstronne rozwiązanie, które wystarcza na długie lata.

Czym są posadzki poliuretanowe?

Posadzki poliuretanowe to podłogi wykonane z żywicy. Charakteryzują się one wysoką odpornością na uszkodzenia, a przy tym posiadają bardzo estetyczny wygląd. Warto podkreślić, że posadzki poliuretanowe mogą zostać zastosowane nawet wtedy, gdy na podłogę mają oddziaływać niskie lub wysokie temperatury. Podłogi te odporne są na różne niekorzystne czynniki atmosferyczne, dlatego doskonale sprawdzą się na zewnątrz np. na tarasie. Ponadto tego rodzaju posadzki są sprężyste i elastyczne, dlatego zapewniają wysoki komfort poruszania się. Należy również dodać, że posiadają one walory prozdrowotne, ponieważ chodząc po nich nie obciążamy stawów. W zależności od funkcji pomieszczeń, w których mają być zastosowane można tworzyć je w wersjach bakteriostatycznych lub antypoślizgowych.

Czym różni się posadzka poliuretanowa od posadzki epoksydowej?

Zarówno posadzka poliuretanowa, jak i posadzka epoksydowa to posadzki żywiczne. Często są ze sobą mylone, ponieważ wyglądają podobnie, jednak posadzki poliuretanowe są typem bardziej dekoracyjnym. Podłoga wykonana z żywicy poliuretanowej za sprawą swojej elastyczności jest także wygodniejsza w użytkowaniu, ponieważ doskonale tłumi odgłosy kroków. Ponadto takie posadzki są cieplejsze w odbiorze gołą stopą. Jednakże za podstawową różnice miedzy tymi podłogami można uznać fakt, że posadzki poliuretanowe w przeciwieństwie do posadzek epoksydowych są odporne na promieniowanie UV, dlatego też taka podłoga może zostać wykonana w pomieszczeniach, które będą miały styczność z dużym natężeniem promieni słonecznych, ponieważ nawet w takich warunkach nie utraci ona swoich walorów estetycznych i użytkowych.

Posadzki poliuretanowe - czym są i gdzie je stosować?

Gdzie przede wszystkim sprawdzą się posadzki poliuretanowe?

Ze względu na swoje właściwości tego rodzaju pokrycia podłogowe wykorzystywane są zarówno w przypadku pomieszczeń mieszkaniowych, jak i komercyjnych. Ze względu na swoja trwałość i wytrzymałość sprawdza się nawet w wyjątkowo trudnych warunkach, a wiec wszędzie tam gdzie podłogi narażone są na: kontakt z substancjami chemicznymi, duże natężenie ruchu oraz na ryzyko uszkodzeń mechanicznych. Posadzki poliuretanowe są higieniczne, można wyczyścić je w łatwy sposób, dlatego jest to produkt chętnie stosowany w takich miejscach jak szkoły czy szpitale. Przez wgląd na atrakcyjność wizualną oraz szeroki wybór kolorów i wzorów często wybiera się je do nowoczesnych wnętrz mieszkań.

Pamiętajmy również, że jeżeli zdecydujemy się na zakup posadzki poliuretanowej warto wybrać produkt, który będzie wyróżniał się wysoką jakością, takie posadzki dostępne są w firmie J.A.K. Chemia S.C. Odnajdziemy tu podłogi żywiczne wykonane z najlepszej jakości materiałów. Posadzki te posłużą nam przez długi okres czasu, nawet do 50 lat.