Sprawdź jak negocjować z deweloperem zakup mieszkania!

Zakup mieszkania od dewelopera to niezwykle ważny moment w życiu każdego człowieka. Warto przy tej akcji odpowiednio negocjować zakup, aby zyskać jak najwięcej na kupnie mieszkania i np. zapłacić za nie nieco mniej. Warto w takim przypadku kierować się kilkoma wskazówkami, które pozwolą wynegocjować lepsze warunki zakupu mieszkania. Przydatne porady przedstawimy poniżej.

Sprawdź jak negocjować z deweloperem zakup mieszkania!

 

Przygotuj się do negocjacji

Pierwszym krokiem negocjacji z deweloperem zakupu nowego mieszkania jest przygotowanie się do tych rozmów. Warto zapoznać się z ogólną sytuacją na rynku, średnimi cenami oraz sytuacją w sąsiedztwie Dzięki tym informacjom będzie nam znacznie łatwiej obniżyć cenę zakupu mieszkania. Bardzo dobrym pomysłem jest też rozważenie jakie elementy koniecznie musi posiadać mieszkanie, a na jakie mankament możemy się zgodzić. Dzik temu możemy zrezygnować w czasie negocjacji np. z dodatkowej komórki lokatorskiej lub wybrać nieustawne mieszkanie, jeśli nam to nieprzeszkadzania żądając za to dużej obniżki w cenie, lub atrakcyjniejszej lokalizacji mieszania. Warto też przygotować argumenty, jakimi będziemy chcieli zbić cenę czy negocjować lepsze warunki. Będzie to np. początek sprzedaży i duża ilość wolnych mieszkań czy mankamenty techniczne, które zastaniemy na miejscu.

 

Negocjuj!

Jeśli już wiemy co i jak chcemy negocjować, warto odpowiednio przeprowadzić samą rozmowę z deweloperem. Na spotkanie i oglądanie mieszkania warto zabrać drugą osobę np. znajomego czy rzeczoznawcę. Dzięki temu deweloper będzie skłonniejszy do ustępstw. Osoba taka może sprawiać wrażenie profesjonalisty lub odciągać nas od zakupu mieszkania. Przy negocjacjach z deweloperem warto negocjować też inne warunki niż samą cenę. W ten sposób możemy oprócz zejścia z ceny osiągnąć lepsze wykończenie czy brak opłat transakcyjnych, do czego deweloperzy będą bardziej skłonni, gdyż jest to dla nich łatwe do spełnienia. Podczas negocjacji nie powinniśmy pokazywać, że zależy nam na mieszkaniu oraz że nam się podoba. Z pewnością podbije to cenę dewelopera, który zobaczy, że chcemy kupić właśnie to mieszkanie.