Jak skutecznie urządzić pokój w wynajmowanym mieszkaniu?

Będąc na studiach czy pracy w delegacji często jesteśmy zmuszeni do wynajęcia mieszkania. Mimo zdawania sobie sprawy z tego, że nasza obecność tam nie jest na stałe, a za kilka miesięcy lub lat wrócimy do domu, nadal chcemy urządzić odpowiednio swój pokój.  

Pamiętajmy o tym, że samopoczucie w miejscu zamieszkania jest ważne i wpływa na psychikę niezależnie od tego czy pobyt jest stały czy krótkoterminowy. Przedstawiamy więc kilka pomysłów w temacie tego, jak urządzić pokój bez jego niszczenia. 

Po pierwsze rozmieszczenie 

Pokój o charakterze kawalerki nie jest tylko naszym miejscem wypoczynku, ale również garderobą, salonem czy nawet kuchnią. Warto więc na samym początku podzielić go sobie na te sekcje po to, aby zapewnić przede wszystkim wygodę. Kluczowe jest również niezagracanie całej przestrzeni. W ciasno rozstawionym pokoju panuje spory chaos i źle wpływa to na samopoczucie lokatora. 

Warto jest jednak oddzielić sobie przestrzeń wypoczynkową od tej, w której gotujemy czy pierzemy. Robimy to zazwyczaj poprzez ustawienie szafy bądź regału w poprzek. Niektórzy mogą powiedzieć, że wygląda to dziwnie jednak, gdy obkleimy czymś drugą stronę szafy, to efekt jest bardzo pozytywny.  

Jak skutecznie urządzić pokój w wynajmowanym mieszkaniu?  

Obrazy i urządzenia 

Musimy wiedzieć, że bez zgody właściciela nie wolno nam dziurawić ścian. Wbijanie gwoździ jest więc niedozwolone, a puste ściany doprowadzają nas do szaleństwa. Co zrobić w takim wypadku? 

Otóż, istnieją specjalne taśmy dwustronne, które dzięki swojej przylepności są w stanie utrzymać nawet ciężkie obrazy, a ściąganie ich ze ściany nie będzie stanowić problemu. W ten sposób możemy więc łatwo rozprawić się z problemem pustych ścian. Na jakimś regale warto jest postawić mały telewizor. Niech chociaż jego obecność trochę zbliży nasze pomieszczenie do warunków domowych. 

Rośliny i tekstylia 

Nie trzeba chyba mówić o tym, jak wiele pozytywnej energii do mieszkania wprowadza roślinność. W wolnych kątach lub na parapetach powinniśmy posiadać jak największą ilość roślin umieszczonych w kolorowych i barwnych, ale jednocześnie dopasowanych stylowo do wystroju doniczkach. 

Ponadto, zainwestować możemy również nieco w dywaniki, które świetnie zastąpią nam zimną podłogę.