Kontenery morskie nowe i używane – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Sprzedaż kontenerów morskich cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród osób oraz firm zawodowo zajmujących się przewożeniem większych ładunków drogą morską. Ich wykorzystanie pozwala zaoszczędzić na kosztach transportu oraz gwarantuje bezpieczeństwo przewożonych ładunków. Kontenery możemy kupić zarówno nowe, jak i używane. Istnieje także możliwość ich tymczasowego wypożyczenia. Na co zwracać uwagę przy wyborze kontenerów?


Sprzedaż kontenerów morskich – kiedy wybrać kontener nowy, a kiedy używany?

Kontenery morskie możemy kupić nowe lub używane. Zarówno kontenery używane, jak i nowe najlepiej kupować od sprawdzonych firm, które sprzedają wyłącznie dobrej jakości wyroby oraz oferują gwarancję na określony czas ich użytkowania po zakupie. Sprzedaż kontenerów nowych cieszy się największym zainteresowaniem wśród osób, które chcą mieć do swojej dyspozycji zupełnie nowy kontener objęty gwarancją oraz oferujący najwyższe bezpieczeństwo użytkowania. Jako że kontenery nieużywane są droższe w zakupie od swoich używanych odpowiedników, ich wybór jest polecany dla osób posiadających odpowiednie fundusze pozwalające na ich zakup.

Kontenery morskie nowe i używane – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Sprzedaż kontenerów używanych pozwala z kolei na zakup kontenera w bardziej przystępnej cenie. Kontenery morskie używane możemy jednak znaleźć w różnym stanie. Wśród nich znajdują się bowiem zarówno praktycznie nowe lub posiadające tylko niewielkie ślady użytkowania kontenery, jak i starsze egzemplarze, które mogą wymagać przeprowadzenia dodatkowych prac naprawczych. Decydując się na wybór kontenera używanego należy więc zwrócić baczną uwagę na jego stan, a w razie wątpliwości powierzyć jego ocenę fachowcowi.

Jaki kontener morski wybrać? Materiał wykonania, ładowność i funkcja chłodnicza

Kontenery morskie, aby zapewniły bezpieczeństwo transportu ładunku oraz były trwałe i funkcjonalne przez długi czas, muszą być wykonane z wysokiej jakości materiałów. Ich konstrukcja powinna być bowiem na tyle wytrzymała, aby mogły sprostać trudnym i wymagającym zadaniom w miejscach przeładunku oraz podczas samego transportu.

Kontenery morskie sprzedawane są w kilku pojemnościach, co pozwala na ich idealne dopasowanie do potrzeb właściciela. Największe aktualnie dostępne w sprzedaży kontenery mogą pomieścić w swoim wnętrzu aż 33 euro palety. W wersjach standardowych z kolei występują w rozmiarach 10, 20 oraz 20 DC. Niektóre wyspecjalizowane firmy oferujące sprzedaż kontenerów pozwalają także na przeróbkę wybranego modelu w celu dopasowania jego pojemności do indywidualnych potrzeb klienta.

Kontenery morskie nowe i używane – jak wybrać najlepsze rozwiązanie?

Specjalną grupę wśród kontenerów morskich stanowią kontenery chłodnicze. Wykonuje się je z odpornego na działanie czynników atmosferycznych materiału, co pozwala na bezpieczny transport w ich wnętrzu delikatnych towarów w najbardziej wymagających warunkach temperaturowych. Kontenery chłodnicze wyposażone są w specjalne agregaty chłodzące, które dbają o zachowanie w świeżości towarów przez cały okres ich przewożenia.
To doskonały wybór dla firm zajmujących się transportem żywności, centr ogrodniczych, a także przedsiębiorstw budowlanych. 

Partnerem artykułu jest Balticon oferujący: sprzedaż kontenerów - więcej na Balticon.pl.