O czym należy pamiętać wybierając płytki do łazienki?

Płytki do łazienki to wbrew pozorom bardzo ważny element wystroju wnętrza. Od razu rzucają się w oczy i już po kilku sekundach można stwierdzić czy ich zakup okazał się trafiony lub nie. Jak zapobiec sytuacjom, w których po wyłożeniu płytek w łazience okazuje się, że kompletnie nie pasują do naszych oczekiwań?

Sprawdź łazienki z tymi samym płytkami

Najlepszym sposobem na zobaczenie płytek „w akcji” jest odnalezienie w Internecie zdjęć łazienek, które mają takie same płytki, jakie chcielibyśmy my. Widząc tylko zdjęcie pojedynczej płytki, będzie bardzo trudno wyobrazić sobie, jak będą one wyglądały w rzeczywistości. Na całe szczęście coraz więcej sklepów umożliwia zobaczenie, jak wyglądają płytki już po wyłożeniu. Tyczy się to zarówno sklepów stacjonarnych, jak i sklepów internetowych.

O czym należy pamiętać wybierając płytki do łazienki?

Czy cena gra rolę?

Płytki do łazienki mogą pochodzić od różnych producentów oraz być wykonane z różnych materiałów. Bardzo ważną rzeczą przy wyborze produktu jest oczywiście sprawdzenie ceny. W tej sytuacji warto przejrzeć kilka sklepów, które oferują ten sam asortyment i zobaczyć, czy jakiś sklep nie oferuje zawyżonej ceny. Jeśli tak, to znak, że należy poszukać innego sprzedawcy, gdyż kupując u tego dostawcy, zapłacimy więcej za ten sam towar. Co należy zrobić w przypadku gdy cena nie różni się w ogóle? Najlepiej wybrać sprzedawcę, który posiada największy autorytet oraz najlepsze opinie.

Nie można zapominać o transporcie

Kupując płytki do łazienki w sklepie stacjonarnym lub internetowym, nie bez znaczenia jest również kwestia transportu. Płytki do łazienki to bardzo wrażliwy produkt i chwila nieuwagi może spowodować ich pęknięcie. Z racji, że nie kupujemy ich w nadmiarze, w późniejszym czasie ponownie trzeba udać się do sklepu i zakupić brakujące sztuki. Warto zatem zorganizować transport, który będzie szybki, ale co najważniejsze, bezpieczny dla naszych płytek. Renomowane sklepy oferują bardzo bezpieczne transporty i warto skorzystać z ich usług. Oczywiście transport można zorganizować również we własnym zakresie.