Czym warto decydować się na garaż wolnostojący?

Oczywiście projektowanie własnego domu to bardzo trudne zadanie, które wymaga zwracania uwagi na wiele różnych szczegółów. Najwięcej kwestii spornych odnosi się przede wszystkim do usytuowania garażu. Jedni decydują się na budynek dołączony do domu, z kolei inni marzą o zastosowaniu wolnostojącego pomieszczenia do przechowywania samochodu.

Dopasowanie pomieszczenia do rozmiarów działki

Jeżeli w ferworze projektowania własnego domu, podjęliście decyzję o budowie wolnostojącego garażu, konieczne jest poinformowanie o tym fakcie projektanta. To właśnie on wskaże odpowiednie miejsce, gdzie można go zlokalizować. Wiąże się to z koniecznością dopasowania go do domu, bramy oraz podjazdu. Garaż wolnostojący z pewnością idealnie sprawdzi się na niewielkich działkach, gdzie nie ma możliwości dołączenia go do budynku. Zazwyczaj ten rodzaj garażu umieszczany jest tuż przy wjazdowej bramie lub z tyłu za wybudowanym budynkiem. Garaż wolnostojący może być również postawiony niedaleko domu w tej samej linii, jednak jest to możliwe tylko w przypadku bardzo szerokich działek budowlanych. To jednak bardzo nietypowe rozwiązanie i nie pojawia się zbyt często w projektach budowlanych.

Czym warto decydować się na garaż wolnostojący?

Dopasowanie pomieszczenia do rozmiarów działki

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy garaż wolnostojący jest komfortowy w trakcie codziennej eksploatacji. Oczywiście, aby dostać się do tego pomieszczenia konieczne będzie opuszczenie domu i przejście pewnej odległości. Warto jednak wspomnieć, że ta forma budowy ochroni nas przed wchodzeniem do domu szkodników w formie mysz czy też owadów. Garaż wolnostojący chroni również przed przedostawaniem się do wnętrza samochodowych spalin. Z pewnością siedząc w salonie, nie będziemy słyszeć hałasującego silnika samochodowego. Garaż dołączony do budynku to bardzo dobry sposób na przedostawanie się ewentualnych włamywaczy do wnętrza naszego domu. Wolnostojący garaż zabezpiecza nas przed taką formą przestępczości. Jak widać, garaż wolnostojący jest bardzo komfortowy w codziennym wykorzystywaniu. Jego projektowanie wymaga jednak konsultacji z projektantem, który wskaże odpowiednie miejsce na jego lokalizację.