Aranżacja i wyposażenie łazienki — Jak przy pomocy kilku trików nadać łazience odpowiedniego charakteru?

Aranżacja łazienki i jej wyposażenie nie są rzeczami prostymi. Bardzo często oprócz ogólnego projektu należy nadać łazience odpowiedniego charakteru lub zmienić drobne elementy, jeśli obecna łazienka się nam znudziła, a nie chcemy robić całkowitego remontu. Poniżej prezentujemy przydatne porady odnośnie wyposażenia łazienki.

Aranżacja i wyposażenie łazienki — Jak przy pomocy kilku trików nadać łazience odpowiedniego charakteru?

 

Panele szklane na ścianę

Pierwszym efektownym pomysłem na zmienienie aranżacji łazienki są panele szklane na ścianę. Są to panele wielkości kilku metrów, które pokrywają większość ściany lub są wręcz dopasowane na całej ścianie. Panel to grafika ukryta pod szkłem, które jest połyskujące i nadaje zupełnie innego charakteru panelowi niż sama fototapeta. Panele szklane mogą przedstawiać wiele grafik i scenerii. Mogą być to panele z abstrakcyjnymi wzorami czy wręcz przeciwnie widokiem plaży lub lasu. Tego typu panele mogą być też podświetlane. Elementy te powlekane są różnym typem szkła o różnej grubości i kolorze, co dodatkowo pozwala uzyskać ciekawy efekt.

 

Zielone dywaniki imitujące trawę

Kolejnym ciekawym trikiem, który możemy zastosować w naszej łazience, są dywaniki, które imitują trawę. Są to dywaniki różnej  wielkości w kolorze zielonym wykonane z różnego rodzaju materiału. Jeśli znudziły się już nam standardowe dywaniki, warto postawić właśnie na taki gadżet. Dywaniki trawiaste mogą znakomicie imitować trawę np. gdy mają wzór kwiatów polnych czy nietypowy i nieregularny kształt. Sprawdzą się, szczególnie gdy nasza łazienka wykonana jest w drewnie lub ma drewnianą podłogę.

 

Mydelniczka krusząca płatki

Mydelniczki to kłopotliwe akcesoria do łazienki, które przeważnie wybieramy niezwykle pieczołowicie. Na rynku powszechnie dostępne są przeważnie proste dozowniki lub zwykłe podstawki na mydło w kostce, które po pewnym czasie namaka i musimy je wymieniać. Ciekawą alternatywą są mydelniczki, do których wkłada się mydło pionowo, a po naciśnięciu przycisku kruszymy — ścieramy kilka płatków mydła wprost na rękę. Jeśli nie chcemy korzystać z mydła w płynie, mydelniczka taka jest idealna. W ten sposób, mydło pozostaje zawsze suche, doskonale się prezentuje, a my możemy używać np. mydeł rzemieślniczych, które będą pachniały przez długi okres nienamoczone w wodzie.