W poszukiwaniu idealnych dekoracji świątecznych

W okresie Bożego Narodzenia w domach rozpościera się szczególna, magiczna aura. Zawdzięczamy ją między innymi świątecznym dekoracjom, których nie powinno zabraknąć w żadnym domu. Przygotowując się do Bożego Narodzenia, warto z wyprzedzeniem zadbać o pięknie udekorowaną choinkę, meble, a nawet ogród.

Warto podkreślić, jak ważne jest wczesne przygotowanie dekoracji, aby w dzień Wigilii Bożego Narodzenia wszystko już było gotowe. Jest tylko jeden taki wieczór w roku, zadbajmy zatem o to, abyśmy mogli poczuć się wyjątkowo wśród ozdób i świateł dekorujących nasze pomieszczenia, a także przestrzeń przed domem.

Wybieramy idealną choinkę

W dekoracji świątecznej domu kluczową rolę odgrywa choinka. To ona jest najważniejszą, centralną ozdobą świąteczną każdego wnętrza. W przypadku choinki możliwości kreatywnych dekoracji są niemal nieograniczone. Niezwykle przyjemną chwilą jest również ubieranie drzewka. Szczególnie wiele radości sprawia to dzieciom, jednak także dorośli odczuwają silne emocje, przypominając sobie lata beztroskiego dzieciństwa. Warto zaznaczyć, że choinka wcale nie musi być zawsze identyczna. Warto każdego roku zmieniać dekoracje, aby uniknąć nudy. Zdecydujmy się na mniej standardowe rozwiązania, aby stworzyć wyjątkową atmosferę oraz zachwycić odwiedzających nas w święta gości. Poniżej przedstawiamy ciekawe propozycje choinkowe, które warto rozważyć.

W poszukiwaniu idealnych dekoracji świątecznych

Czerń i biel

Niestandardowym, jednak niezwykle estetycznym rozwiązaniem jest wybór czarnej choinki. W rzeczywistości chodzi o bardzo ciemne, niekoniecznie całkowicie czarne igły oraz gęste ozdoby, takie jak łańcuchy w kolorze czerni. Choinkę taką warto ozdobić jednolitymi, kontrastowymi bombkami w kolorze srebrnym lub bordowym. Na uwagę zasługuje również biel, która niezwykle ożywia wnętrze. Biała choinka pasuje w zasadzie do każdego domu, bez względu na styl wystroju. W tym przypadku również warto zdecydować się na jednokolorowe ozdoby. Wybór ich barwy jest w zasadzie dowolny. Decydując się na tradycyjną zieloną choinkę z białymi, gęstymi ozdobami, sprawisz, iż będzie ona sprawiała wrażenie pokrytej warstwą śniegu. Możesz też wybrać choinkę z
białą iglicą, która będzie niezwykle oryginalnym rozwiązaniem.

Tradycyjna czerwień

Czerwień w różnych odcieniach to najbardziej tradycyjne rozwiązanie w kwestii choinki. Czerwona kokarda, różowa gwiazda, czy bordowy łańcuch to rozwiązania, które zawsze się sprawdzają. W przypadku motywu czerwonego możesz sobie pozwolić na większe zróżnicowanie kolorystyczne dodatkowych ozdób choinkowych. Elementy bordowe lub czerwone wymieszaj np. ze srebrnymi bombkami lub złotymi łańcuchami. Możesz również zdecydować się na wyjątkowo odważne rozwiązanie, jakim jest wybór choinki z czerwoną iglicą. W tym przypadku zachowaj umiar, dobierając kolory ozdób.

W poszukiwaniu idealnych dekoracji świątecznych

Jak udekorować świąteczny stół?

Niektórzy twierdzą, iż pyszne potrawy to wystarczająca dekoracja stołu. Nie zgadzamy się z tą opinią, gdyż pewne dekoracje są niezbędne, aby w pomieszczeniu zapanowała prawdziwie świąteczna atmosfera. W kwestii dekoracji stołowych masz duży wybór. Możesz zdecydować się na stonowane kolory lub wyraźną czerwień. Dokonując wyboru w tej kwestii, warto wziąć pod uwagę, w jaki sposób udekorowaliśmy wnętrze oraz jak wygląda choinka. Z
jakich dodatków na stół warto skorzystać? Wystarczą tak naprawdę proste, drobne ozdoby, takie jak świece świąteczne, czy ozdobione gałązki. Nie zapomnij również o serwetkach z motywem świątecznym.

Zadbaj o świąteczny ogród

Ozdabiając ogród, daj się ponieść fantazji. Zacznij od drzwi wejściowych do domu, na których koniecznie powinien się znaleźć wieniec świąteczny. Wykorzystaj również dekoracje, którymi ozdabiasz wnętrze. Bombki czy łańcuchy doskonale sprawdzą się na drzwiach, słupkach, czy płocie. Kluczową kwestią jest również oświetlenie ogrodu Wykorzystaj taśmy ledowe do kolorowego oświetlenia podjazdu, rozciągnij światła wokół domu. Możesz
również pomyśleć o rozstawieniu w ogrodzie kilku lampionów świątecznych. Nie zapomnij również o udekorowaniu drzew. Zawieś na nich bombki oraz rozświetl je jasnym światłem. Ozdobić możesz zarówno drzewa iglaste, które będą pełnić funkcje ogrodowych choinek świątecznych, jak i drzewa liściaste, a także wszelkie krzewy.