Drewniane meble łazienkowe — czy to dobry pomysł?

Drewniane meble w łazience to bardzo ciekawy pomysł. Przez sporo osób jest jednak uważany za nieodpowiedni z wielu względów. Gdzie zatem leży prawda? Aby odpowiedzieć na to pytanie, należy prześwietlić ten temat pod wieloma kątami i dokładnie przeanalizować czy drewniane meble w łazience to rzeczywiście dobry pomysł.

Drewniane meble łazienkowe — czy to dobry pomysł?

 

Design

Pierwszym powodem, dla którego warto stawiać na drewniane meble w łazience, jest design. Drewno jako budulec pasuje do różnych styli np. skandynawskiego, rustykalnego itp. Dobrze łączy się też, że szkłem, betonem czy ceramiką. Drewno to  synonim luksusu oraz gustu — szczególnie w łazienkach klasycznych. Obecnie na rynku istnieje wiele rodzajów mebli drewnianych do łazienki o różnych kształtach, wielkościach, stylach czy kolorach. Dzięki temu możemy dobrać odpowiednie modele do celu, jaki chcemy osiągnąć. Meble drewniane mogą być po prostu dodatkowe lub tworzyć spójną całość np. ze szkłem.

Funkcjonalność

Wiele osób obawia się o funkcjonalność oraz wytrzymałość drewnianych mebli w łazience. Woda, para i wysoka temperatura potrafią w szkodliwy sposób oddziaływać na takie meble. W rzeczywistości, jeśli wybieramy meble drewniane z przeznaczeniem łazienkowym, są one już odpowiednio dostosowane. Przez dostawców są wykonywane z odpowiedniego rodzaju drewna, są impregnowane, lakierowane czy tworzone są też z wielowarstwowych sklejek. O ile będziemy używali ich zgodnie z przeznaczeniem, nie musimy obawiać się o wytrzymałość takich mebli oraz ich funkcjonalności.

Jakie meble możemy wykorzystać?

Jeśli zdecydowaliśmy się na zastosowanie drewnianych mebli łazienek mamy bardzo dużo opcji. Obecne prawie każda część łazienki może być wykonana z drewna. Z pewnością możemy używać drewnianych mebli jako podstawek pod umywalkę. Może być to gustowna szafka z wgłębieniem np. na białą ceramiczną misę. Doskonale w łazience sprawdzi się drewniana szafka na przechowywanie przyborów toaletowych. Może być ona tradycyjna — stojąca lub wisząca na różnych poziomach. Ciekawym przykładem stylowego drewnianego mebla jest też lustro. W odpowiedniej oprawie prezentuje się niezwykle imponująco.