Czy warto zainwestować w regał łazienkowy?

Regał w łazience jest bardzo przydatnym meblem, który pozwala na komfortowe przechowywanie wielu rzeczy i tym samym utrzymanie porządku w tym pomieszczeniu. Czy jednak jest to rozwiązanie do każdej łazienki? Czy regał sprawdzi się w niewielkim wnętrzu? Z czego powinien być wykonany? Czy w ogóle warto w tego rodzaju mebel zainwestować?

Prostota i funkcjonalność w jednym

Niewątpliwie regał łazienkowy to mebel bardzo prosty w budowie. Prawie zawsze składa się tylko z otwartych półek. Ewentualnie, czasem może mieć również szuflady. Wykorzystać go można do przechowywania różnego rodzaju akcesoriów łazienkowych i nie tylko. Regał wykonany może być z metalu, tworzywa sztucznego czy drewna. Jednak do kwestii materiałów, z których tworzy się regały, wrócimy w dalszej części artykułu.

Tak naprawdę miejsce do przechowywania kosmetyków i innych akcesoriów potrzebne jest zarówno w niewielkiej łazience, jak i w przestronnym pokoju kąpielowym. Jednak wielkość mebla trzeba dopasować zawsze do rozmiarów danego pomieszczenia. Ponadto regał powinien pasować oczywiście do całości aranżacji. Ciekawym rozwiązaniem w tym przypadku są np. regały łazienkowe na kółkach czy modele narożne, które ustawia się w kątach. Sporą popularnością cieszą się ponadto regały teleskopowe.

Z czego powinien być wykonany regał łazienkowy?

Niewątpliwie spore znaczenie ma to, z jakiego materiału regał jest wykonany. Dość często w tym przypadku stawia się na meble drewniane. Jednak czy na pewno jest to dobry pomysł w pomieszczeniu takim, jak łazienka?

Lite drewno to materiał odporny na wilgoć, podobnie zresztą jak popularne płyty wiórowe. Od jakiegoś czasu coraz większym zainteresowaniem cieszy się bambus. Jest to bowiem materiał niezwykle lekki, a przy tym bardzo wytrzymały. Doskonale sprawdza się w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. W sklepach spotkać się można również z regałami łazienkowymi wykonanymi z tworzywa sztucznego. Również plastik jest materiałem dość trwałym, a przy tym niedrogim. Regały z tworzywa sztucznego są dobrym rozwiązaniem wówczas, gdy budżet na aranżację łazienki nie jest zbyt wysoki. Ponadto, są to meble łatwe do utrzymania w czystości i bezproblemowe w czasie codziennego użytkowania. We wnętrzach nowoczesnych sprawdzić się powinny także meble z metalu.

W jaki regał łazienkowy warto zainwestować?

Tak naprawdę sporo zależy od wymiarów łazienki i ilości miejsca, które na taki regał można przeznaczyć. Warto jednak pamiętać, że regały to meble wysokie i wąskie, a więc nie zajmują zbyt wiele cennej przestrzeni. To ich ogromny atut. Posiadacze większych łazienek mogą tym samym pozwolić sobie na zakup kilku regałów i ustawienie ich koło siebie. Ciekawym rozwiązaniem są regały narożne, które są efektowne pod względem wizualnym, a jednocześnie bardzo funkcjonalne.

Oczywiście meble łazienkowe muszą być zawsze odporne na wilgoć i trudne warunki charakterystyczne dla łazienek. Dlatego też na ogół wykonywane są z materiałów takich jak płyty wiórowe, lite drewno czy tworzywo sztuczne. Dodatkowo, w celu zwiększenia ich funkcjonalności, można zakupić do nich elementy takie, jak koszyczki, pudełeczka i inne podobne.


Czy warto zainwestować w regał łazienkowy?