Jak zrobić dekoracje świetlne do domu i ogrodu?

Świetlne dekoracje kojarzą się przede wszystkim z Bożym Narodzeniem. Ale efektowne, a jednocześnie praktyczne lampki i dekoracje z wykorzystaniem oświetlenia sprawdzą się przez cały rok, nie tylko w okresie świąt. Dowiedz się, jak w łatwy i szybki sposób stworzyć stylowe i modne świetlne ozdoby do domu i ogrodu.

Węże świetlne Neon Flex LED

Podstawowymi akcesoriami, które przydadzą Ci się do tworzenia świetlnych ozdób, są węże świetlne Neon Flex LED. Te praktyczne gadżety umożliwiają tworzenie bardzo efektownych, oryginalnych dekoracji oświetleniowych, które możesz wykorzystać zarówno w domu, jak i na zewnątrz, np. na balkonie albo w ogrodzie. Węże neon flex wyróżniają się łatwym montażem i szerokimi możliwościami aranżacyjnymi. Lekkie akcesoria możesz zainstalować dosłownie wszędzie: na półkach, meblach, ścianach, ale też drzwiach czy schodach. Neon Flex są elastyczne, co pozwala na wyginanie ich w dowolnych kierunkach. Tym sposobem wykonasz z nich dowolne wzory, kształty, a nawet ułożysz napisy, np. imię dziecka na ścianie w pokoju pociechy. Neonowe barwy i duża moc umożliwiają uzyskanie kolorowego, intensywnego oświetlenia.

Jak zrobić dekoracje świetlne do domu i ogrodu?

Druciki świetlne

Ciekawą propozycją na udekorowanie domu niebanalnymi ozdobami oświetleniowymi jest też wykorzystanie tzw. drucików świetlnych. To maleńkie lampki microLED osadzone na cienkim drucie i zasilane baterią. Nie musisz ich więc podłączać do prądu, co znacząco zwiększa funkcjonalność i możliwość wykorzystania gadżetu. Zaletą tych akcesoriów jest ich elastyczność i trwałość – można je dowolnie zginać i składać, aby uzyskać pożądaną formę. Druciki świetlne występują w różnych długościach i z różną liczbą zamocowanych lampek – zazwyczaj na drucie znajduje się od 20 do nawet 120 żarówek. Te efektowne gadżety można wykorzystać jako ozdobę półki lub komody. Sprawdzą się także doskonale umieszczone w szklanym, przezroczystym naczyniu, np. wazonie, szkatułce lub zwykłym słoiku, gdzie stworzą efektowną, oryginalną ozdobę. Możesz je tam umieścić jako samodzielne gadżety lub też uzupełnić nimi inną dekorację, np. kwiaty w wazonie bądź kamienie i muszle w paterze.

Lampki cotton balls

Znakomitym pomysłem na świetlne dekoracje są także lampki w kształcie kuli, tzw. cotton balls. To rodzaj ozdobnego oświetlenia w formie girlandy, wykonanego z kul bawełnianych zawieszonych na sznurze. Lampki te stanowią bardzo modne, praktyczne i szalenie ozdobne oświetlenie, które doda charakteru każdemu pomieszczeniu. Możesz kupić gotowe łańcuchy cotton balls albo stworzyć je samodzielnie, wykorzystując m.in. lampki choinkowe i wielokolorowe balony. „Bawełniane kule” zapewniają subtelne, przygaszone światło, co pozwala wprowadzić do pomieszczenia nastrojowy, intymny klimat. Z tej przyczyny lampki te świetnie sprawdzą się w sypialni, ale nadają się także do innych pomieszczeń. W salonie możesz je wykorzystać jako dodatkowe źródło światła, które delikatnie oświetli pomieszczenie podczas oglądania filmu. Lampki są też polecane do pokoju małego dziecka, które boi się zasypiać przy zgaszonym świetlne.