Jak urządzić pokój dwuletniego dziecka?

Pokój dwuletniego dziecka powinien być przede wszystkim pokojem bezpiecznym. Ważne jest również to, aby w takim pomieszczeniu nie zabrakło przedmiotów, które będą stymulowały malucha do rozwoju, a także zachęcały go do samodzielnej zabawy. Na co więc warto zwrócić szczególną uwagę podczas aranżacji pokoju dwulatka?

O czym warto pamiętać urządzając pokój dwulatka?

Bardzo ważnym etapem urządzania każdego pokoju jest wykonanie projektu. Dobry projekt to podstawa, która ułatwi nam pracę. Przy aranżacji pokoju tak małego dziecka warto mieć na uwadze kwestię bezpieczeństwa. Ważne jest zwłaszcza to, aby odpowiednio zabezpieczyć ostre kanty mebli oraz przymocować regały i komody do ścian. Wśród podstawowych elementów wyposażenia pokoju dwulatka powinny znaleźć się przede wszystkim takie przedmioty jak: łózko z barierką (chętnie wybieranymi modelami są łózka domki), różnego rodzaju półki na zabawki, pudła i kosze na drobne zabawki oraz stoliczek z wygodnym krzesełkiem.

Jak urządzić pokój dwuletniego dziecka?

Aranżacja pokoju dwulatka – na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Jeżeli chodzi o kolor ścian to w pokoju dwulatka najlepiej jest zastosować jasne barwy, które będą dobrze rozświetlać wnętrze. Pamiętajmy o tym, że bardzo dobrym pomysłem będzie zakup farby, która jest odporna na zmywanie i szorowanie. Jedną ze ścian dobrze jest ozdobić za pomocą specjalnej naklejki ze zwierzątkami, motywami leśnymi czy postaciami z ulubionych bajek lub za pomocą tapety z ładnym dziecięcym wzorem. Warto zauważyć, że obecnie modnym i chętnie wybieranym rozwiązaniem jest urządzanie pomieszczeń w stylu skandynawskim. Takie rozwiązanie sprawdzi się także w przypadku pokoju dwulatka. Pokoju dziecięcy urządzonym w stylu skandynawskim znakomicie ozdobią cotton ballsy. Na koniec pamiętajmy także o tym, że podczas wyboru dodatków do pokoju takich jak chociażby pościel dobrze jest skonsultować się z dzieckiem. Z całą pewnością maluch będzie jeszcze bardziej zachwycony swoim nowym pokojem, kiedy to on sam wybierze wzór pościeli z tych, które zaproponujemy mu do wyboru.