Jak pozyskiwać zlecenia budowlane dla własnej firmy? Sprawdź, gdzie możesz szukać zleceń

Pozyskiwanie zleceń budowlanych nie jest rzeczą prostą, choć na rynku istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu usługi. Kierując się jednak kilkoma przydatnymi wskazówkami, jesteśmy w stanie pozyskiwać ciekawe i intratne zlecenia budowlane. Jak zatem to robić i gdzie ich szukać? Szczegóły prezentujemy poniżej.

Jak pozyskiwać zlecenia budowlane dla własnej firmy? Sprawdź, gdzie możesz szukać zleceń

 

Przetargi na usługi budowlane

Pierwszym sposobem na pozyskiwanie zleceń budowlanych jest uczestniczenie w przetargach. Są one ogłaszane przez wiele różnych instytucji np. państwowych czy też prywatnych. Zgłoszenie do przetargu będzie nieco inne w zależności od wymogów danej inwestycji. W tej opcji nieco trudniej też będzie pozyskiwać zleceń małym firmom, które mają mniejsze możliwości i są mniej konkurencyjne np. pod względem finansowym czy ofertowym. Warto jednak zgłaszać się do przetargów obserwując np. inne małe firmy, które z powodzeniem korzystają z takiej formy pozyskiwania zleceń.

 

Zlecenia od prywatnych deweloperów

Drugim sposobem pozyskania zleceń budowlanych jest bezpośrednie wyszukiwanie zleceń bez przetargu np. od deweloperów czy firm prywatnych. Wielu deweloperów poszukuje firm budowlanych, które wykonają inwestycje “pod klucz”. Często są to duże zlecenia opiewające na duże sumy pieniędzy. Możemy również poszukiwać zleceń od mniejszych prywatnych firm np. na dany typ pracy lub na podwykonawstwo. Ten rodzaj pozyskiwania zleceń daje więcej możliwości wyboru prac np. pod względem ich rozległości czy kategorii. Współpraca prywatną firmą daje możliwości ustalenia własnych warunków, które umożliwiają współpracę na małą skalę czy w określony — dogodny dla nas sposób.

 

Gdzie wyszukiwać zleceń?

Jeśli wiemy już jakie typy zleceń możemy pozyskiwać, warto również dowiedzieć się gdzie mamy ich szukać. Z pewnością będzie to wysyłanie ofert bezpośrednio do firm oraz deweloperów, którzy zainteresowani naszą ofertą mogą chcieć nawiązać współpracę. Możemy również w sieci, gazetach czy na forach tematycznych poszukiwać ogłoszeń wystawionych przez firmy prywatne. Informacji o przetargach z kolei szukać możemy w lokalnej prasie, w serwisach tematycznych w sieci czy nawet na urzędowych stronach internetowych danej miejscowości.