Dlaczego warto zdecydować się na rękawy CIPP?
Rękawy CIPP są popularną alternatywą dla tradycyjnych sposobów naprawy kanalizacji. Polega na stworzeniu nowej rury w już istniejącej. Dlatego nie ma potrzeby kopania. Tradycyjna metoda naprawy rur nie jest już tak atrakcyjna. Bezwykopowa naprawa systemu ściekowego jest szczególnie korzystna dla miast. Nie trzeba już niszczyć konstrukcji, nawierzchni i krajobrazu.
Przyjazne dla otoczenia
Nowoczesne rękawy cipp w przeciwieństwie do standardowych metod nie pozostawiają dużych dziur na ulicach i chodnikach. Dlatego są tańsze i nie zakłócają codziennego funkcjonowania. Nie trzeba kopać rowów i niszczyć krajobrazu. Wybór CIPP wiąże się z mniejszym stresem i bałaganem.
Normalnie rurociągi są zlokalizowane pod placami, chodnikami i innymi elementami krajobrazu. Kiedy trzeba było dokonać naprawy lub wymiany, fachowcy musieli używać ciężkich maszyn do wykopywania podziemnych rur. Technologia CIPP jest wszechstronnym rozwiązaniem. Dzięki niej można bez problemu naprawić rury pod podwórzami, drzewami, piwnicami i podjazdami bez wpływu na krajobraz. Nie niszczymy w ten sposób otoczenia.
Dlaczego jeszcze warto wybrać CIPP?
Niezbędne naprawy można wykonać bez niszczenia istniejących linii serwisowych, ścian, podłóg, placów i chodników. Dzięki szybkiej instalacji mieszkańcy odczuwają tylko minimalną niedogodność. Nie muszą się też przeprowadzać na czas naprawy. Rękawy CIPP pozwalają zaoszczędzić około 30-40%. Są odporne na korozję i wytrzymałe na obciążenia.
Są obecnie najlepszym rozwiązaniem. jeśli trzeba naprawić uszkodzone, pęknięte i nieszczelne rury. Technologia bezwykopowa wymaga użycia wkładki, aby stworzyć nową rurę w starej. Jest bardzo popularna i skuteczna. Podczas prac fachowiec wkłada małą, nowoczesną kamerę, aby zdiagnozować problem. Sprawdza też, czy trzeba naprawić coś jeszcze. Najczęściej rury są uszkodzone przez korzenie drzew, osady mineralne, zatory, brud i zanieczyszczenia.
Co robią fachowcy?
Nowa rura jest wykonana z tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym i szeregiem specjalnych związków. Te dodatki poprawiają proces impregnacji żywicy. Nowa rura jest wkłada do starej, uszkodzonej. Następnie rękawy CIPP rozszerzają się pod wpływem gorącej wody lub pary. W ten sposób żywica termoutwardzalna jest aktywowana. Proces utwardzania gorącą wodą trwa średnio 3 godziny. Wtedy nowa rura kanalizacja jest już gotowa.
Poprawa działania systemu kanalizacyjnego
CIPP może być używany do naprawy dowolnego materiału-PVC, gliny, stali, żeliwa, falistego materiału i rur betonowych. Gładkość i trwałość nowej rury poprawia ogólny przepływ. Jest też odporna na gromadzenie się odpadów i powstawanie zatorów.
Doskonała jakość i długowieczność
Bezspoinowe rury utrudniają przenikanie przez system kanalizacyjny korzeni drzew i pobliskich krzewów. Ponadto materiał jest mniej podatny na korozję, pękanie i rozszczelnianie. Mimo że cała naprawa trwa tylko kilka godzin, rura wytrzymuje 50 lat, a czasami nawet więcej.
Jak widać, technologia CIPP ma wiele zalet. Pozwala m.in. zaoszczędzić sporo czasu i pieniędzy.