Mnóstwo nowych mieszkań w Lęborku

Blok, którego postawienie sfinalizowało Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przy ul. Łasaka, kosztował blisko cztery miliony złotych. W tym budynku oprócz standardowych lokali znajdują się też mieszkania komunalne.

Tą wiadomością szczególnie ucieszą się młodzi lęborczanie, którzy z tym miastem wiążą swoją przyszłość zawodową i prywatną. Nowy budynek, czyli blok Lęborskiego Towarzystwa Budownictwa Społecznego, który ma służyć młodym, właśnie został oddany do użytku. Inwestycja ta, w którą swój wkład włożyło również miasto, była prowadzona przez ponad rok czasu. Część z dostępnych lokali będzie można kupić na wolnym rynku, a część uzyska status mieszkań komunalnych.

Mnóstwo nowych mieszkań w Lęborku

Do nowych mieszkań będą mogli się wprowadzić ci mieszkańcy, którzy spełnią warunki do lokali o wyższym standardzie. Inwestycja ta pochłonęła ponad cztery miliony złotych. Za jeden metr kwadratowy trzeba zapłacić w przybliżeniu dwa tysiące osiemset złotych. Lęborskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego rozpoczęło budowę kolejnego bloku mieszkalnego, co miało miejsce miesiąc temu. Wiceburmistrz Lęborka, Alicja Zajączkowska zapewnia, że zależy jej na tym, by w mieście było jak najwięcej lokali komunalnych. Stara się rewitalizować zasób lokali. Zdaje sobie sprawę z tego, że w Lęborku jest wiele młodych rodzin z dziećmi, które nie mogą sobie pozwolić na zakup własnych mieszkań. Dzięki mieszkaniom komunalnym ludzie, którzy będą mieli swój kąt, nie zechcą wyjechać gdzie indziej. Warto dodać, że blok mieszkalny postawiony na ulicy Łasaka został sfinansowany z pieniędzy z Banku Gospodarstwa Krajowego, z funduszu dopłat.

W planach są kolejne inwestycje tego typu. Nowe budynki mieszkalne powstają już przy ulicy Gierymskiego, natomiast przy ulicy Kossaka został właśnie oddany do użytku kolejny budynek. W planach jest budowa następnego budynku przy Kusocińskiego, która jest wspólnych projektem z Lęborskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego. Prace już zostały rozpoczęte i tak, jak w przypadku budynku przy ulicy Łasaka, będą do dyspozycji mieszkania komunalne i TBS-owskie. Lębork to jeden z pierwszy samorządów w kraju, jaki skorzystał z dofinansowania budowy budynków komunalnych oferowanego z Banku Gospodarstwa Krajowego. Obecnie na liście znalazły się również takie miasta, jak chociażby Gdańsk, czy Wejherowo.